Prístav nádeje

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Krása bez limitu

E-mail Print PDF

 Dievčatá, žienky, slečny, dámy... 
...nechajte sa rozmaznávať, príďte si užiť deň krásy, Váš MDŽ deň :-)

Dievčatá, žienky, slečny, dámy... 
...nechajte sa rozmaznávať, príďte si užiť deň krásy, Váš MDŽ deň :-)

Dokážeme Vám, že krásne môžete byť každý deň, pre každú z Vás máme darček, pripravená je aj voňavá, skrášľovacia tombola :-)

 Vidíme sa v stredu 9. marca v priestoroch Komunitného centra Fončorda od 16:00 do 18.30 hod.


A aj keď krása je bez limitu, vy sa nezabudnite prihlásiť už dnes :-), počet miest je obmedzený.

Tešíme sa na Vás a pripájame pár fotiek zo zmenárne, ktorú mnohé z Vás zažili počas podujatia Charity day :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Krása bez limitu (9.3.2016) - priebeh

 

Priatelia, ďakujeme Vám za nesmierne krásne popoludnie pri príležitosti MDŽ - podujatí Krása bez limitu. 

Ďakujeme žienkám z Komunitného centra Fončorda - Silvii Žabkovej a Dianke Vigašovej za príležitosť, priestory, prístup a spoluprácu. Ďakujem dievčatám z Mary Kay, ktoré pricestovali až z Bratislavy - Paula Banasová a Peťke, ktorá prišla aj napriek vyvrtnutému členku. Ďakujem bývalému biatlonistovi, úžasnému človeku s veľkým srdiečkom Dušanovi Šimočkovi, ktorý prišiel potešiť a obdarovať žienky ružičkou. Ďakujem za servítkovanie od Janky Slanej - dali sme ich do tomboly. Ďakujeme firme Kvety s.r.o. so sídlom v Kriváni za ružičky pre žienky. Ďakujem za Vašu hojnú účasť, vážime si každú jednu z Vás.
Tešíme sa, že Vám koláčiky chutili Smile, že si každá jedna z Vás odniesla darčeky, že Vás potešili a odchádzali ste ešte krajšie Embarassed. Sme radi, že aj krása spája ľudí, tých so zdravotným postihnutím i tých bez hendikepu. 
Ďakujeme, že dávate zmysel tomu, čo robíme celým srdcom. Pre Vás Kiss

Vidíme sa na ďalšom podujatí už budúci mesiac Embarassed.


TLAČOVÁ SPRÁVA

Krása bez limitu spája ľudí s hendikepom s intaktnou spoločnosťou

Zvolen, 04. marec 2016
Občianske združenie Prístav nádeje, ktoré v Banskej Bystrici donedávna prevádzkovalo chránenú dielňu – Tréningové centrum pre hendikepovaných v podobe Chránenej kaviarne s knižnicou Prístav opäť prichádza s ďalším projektom. Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (MDŽ) organizuje podujatie s názvom „Krása bez limitu“ už v stredu 9. marca o 16:00 hod. v priestoroch Komunitného centra Fončorda v Banskej Bystrici. „Deň žien vznikol v prvom rade ako deň pripomínajúci dlhú a zložitú históriu úsilia o dosiahnutie rovnoprávnosti, volebného práva, práva na vzdelanie, rovnosti v odmeňovaní a ľudských práv žien. Medzinárodný deň žien sa stal oslavou nadobudnutej rovnoprávnosti. Ženy sa mohli angažovať v kultúre, vzdelanostnej, ekonomickej, spoločenskej i sociálnej sfére. No a my dnes tomuto sviatku dodáme ešte ďalší rozmer – signál, že sú tu aj ženy so zdravotným postihnutím, ktoré neraz musia takpovediac bojovať za svoje miesto v živote medzi ostatnými,“ hovorí predsedníčka OZ Prístav nádeje, Marcela Václavková Konrádová.

Ženy čaká skrášľujúci deň, pochutnajú si na zdravých i bezlepkových koláčoch, ktoré pre nich napiekli Prístaváci – ľudia so zdravotným postihnutím, pripravená je aj tombola a prekvapenie v podobe hosťa – úspešného slovenského biatlonistu Dušana Šimočka, ktorý v pravý čas príde medzi ženy, aby im okrem červenej ruže – symbolu lásky, vzdal úctu, ktorú si ženy zaslúžia, ale i motiváciu do ďalších dní. „Je to symbol romantiky a vášne, ktorú každá žena, bez ohľadu na hendikep, stelesňuje,” konštatuje ďalej predsedníčka združenia Václavková Konrádová.

Je zrejmé, že napriek rozporuplnej minulosti tohto sviatku, poznačenej socialistickou ideológiou, si ženy zasluhujú úctu aj dnes a tento sviatok má stále svoj zmysel. Okrem toho, milé slovo, či kvietok, poteší srdiečko každej ženy. 

Organizátori aj preto veria, že podujatie „Krása bez limitu“ bude ideálnym priestorom na prekonávanie predsudkov, či už svojich vlastných alebo tých všeobecne spoločensky platných. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Viac tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1022394067808054.1073741855.312866478760820&type=3

 

 ĎAKUJEME.

 

 

Anketa

Pociťujete potrebu posunúť sa v živote, alebo v práci?
 

Vyhľadávanie

Kto je on-line

We have 2 guests online

Návštevnosť

Members : 103
Content : 144
Content View Hits : 170074