Prístav nádeje

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rozdávame Vianoce :-)

E-mail Print PDF

 Pozývame Vás na slávnostné odovzdávanie balíčkov ľudskosti pre ľudí v núdzi a pre ľudí so zdravotným znevýhodnením... 

 

Ďakujeme všetkým štedrým darcom, vďaka ktorým bude mať tento rok 12 rodín veselšie Vianoce, pretože dostanú potravinovú pomoc - balíček ľudskosti Kiss.

Balík obsahuje potraviny dlhodobej spotreby a váži cca 20kg.

 

 

 

 

A takto to prebiehalo...

 Jeden (ne)obyčajný večer plný ľudskosti. 5.-ty ročník potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Množstvo ťažkých osudov, ale toľko lásky a dobrých sŕdc.

Jeden (ne)obyčajný večer plný ľudskosti. 5.-ty ročník potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Množstvo ťažkých osudov, ale toľko lásky a dobrých sŕdc Embarassed.

Včera, 15.decembra sa nám podarilo spríjemniť nadchádzajúce vianočné sviatky až 73 ľuďom, inými slovami 11.-tim rodinám a Súkromnému detskému domovu - Centru Srdiečko z Wolkerovej ulici v Banskej Bystrici.

Garantovali sme pomoc 10.tim rodinám a balík potravín s hmotnosťou 20 kilogramov. No tento ročník je výnimočný hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem grantu, ktorý sme napísali a bol Nadáciou Orange podporený, nás podporila aj pani Ponická zo spoločnosti Spig a obrovskou mierou pomohla Jarka Fekiačová, ktorá zorganizovala zbierku a takýmto spôsobom sa balík na potraviny niekoľkonásobne zväčšil. Nemôžem opomenúť ani dary/príspevky od ďaľších a ďaľších jednotlivcov, dokonca ešte tesne pred slávnostným odovzdávaním balíkov ľudskosti prišiel za nami manželský pár s troma taškami potravín, ktoré sme následne rozdelili medzi obdarovaných ľudí. A nemôžeme opomenúť Komunitné centrum Fončorda, ktoré nám umožnilo ešte viac ľudskosti preniesť aj do ich obývačky. A tak sme napokon, ako už viete, obdarovali 11-násť rodín a detský domov, spolu až 73 ľudí, ktorí dostali do rúk až 32 kilogramový balí potravín dlhodobej spotreby, potravín, z ktorých si dokažu pripraviť štedrovečernú večeru a napiecť vianočné koláče. Potravín, ktoré im zostanú ešte nejak čas po sviatkoch, salonky, aby s deťmi mohli zdobiť stromčeky...

Ďaľší dôvod, pre ktorý je tento ročník taký výnimočný je ten, že sme prvý raz odovzdávali aj hračky a oblečenie, a to vďaka Vám, ľuďom, ktorí nezištne pomohli a pridali ruku k dielu.

"Som dojatá, pretože, keď som písala X-tú žiadosť v poradí o grant, netušila som, aký rozmer nadobudne práve projekt Balíček ľudskosti. Ale čo je viac, je ten pocit, ktorý som opäť nadobudla, že stále dokážeme byť súdržní a ľudskí," hovorí predsedníčka občianskeho združenia Prístavu nádeje, Marcela Václavková Konrádová.

Tento projekt trval jeden večer, no je za ním množstvo, množstvo práce, ktorú nebolo vidieť. Písanie žiadosti, oslovovanie partnerov, zháňanie potravín, zber hračiek a ošatenia, balíčkovanie, triedenie, chystanie občerstvenia, pečenie koláčikov... a množstvo, množstvo ďaľších čiastkových úloh.

A komu sme pomohli? Nebudeme menovať rodinky, pretože niektoré potrebujú zostať v anonymite, ale verte, že pomoc išla do správnych rúk...
...do rúk Matúškovej rodiny, ktorého zrazilo auto na prechode pre chodcov, ktorý je imobilný, na dýchacom prístroji. Okrem neho má rodinka ešte tri deti, mama je na opatrovateľskom príspevku a druh je pre časté hospitalizácie a komplikácie syna nezamestnaný.
...do rúk ženy na materskej dovolenke a otca dvojročného chlapčeka, ktorý je z dôvodu autonehody a následných operácii invalidný.
...do rúk ženy na dôchodku, ktorá sa stará o mamžela s Alzhaimerom, leží, je plienkovaný, nerozpráva.
...do rúk štvorčlennej rodiny s dvoma autistickými deťmi.
...do rúk ženy, ktorej synček má detskú mozgovú obrnu s ďaľšími pridruženými ochoreniami.
...do rúk rodiny s chlapcom s detskou mozgovou obrnou, pričom otec je na opatrovateľskom príspevku a mama je uciteľkou v základnej škole.
...do rúk mladého muža, ktorý náhle a nečakane dostal mozgovú porážku a ešte sa stará aj o otca.
...do rúk nezamestnanej ženy s dvoma deťmi, pričom dcéra je autistka
A tak ďalej a tak ďalej.

"Priatelia, ďakujem každému jednému z vás, ktorí pomohol. Pretožete výsledok - pomoc a ľudskosť, sme priniesli spoločne," dodáva Václavková Konrádová.

Ďakujeme naším dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, ďakujeme rodinám, že nás vpustili do svojich životov, ďakujeme za Vašu ľudskosť, ktorá sa prejavila už počas príprav, ale aj v samotný slávnostný večer.

Verte, že "pohľad na mamu ako s úsmevom nachádza pod stromčekom ortopedické topánočky pre svojho syna, otca ktorý sa teší, že jeho dieťa šťastne vníma pozornosť iných, starej mamy, ktorá preberá krabicu s potravinami s úľavou, že Vianoce budú štedrejšie, chlapca na vozíku, ktorý nerozpráva, nehýbe sa, ale oči sa mu naširoko smejú, dospelých mužov ako prácne ale s úsmevom nesú ťažký vozík hore schodmi", Silvia Žabková z komunitného centra Fončorda... je to najkrajšie, čo nás utvrdzuje v tom, že takýto druh pomoci má zmysel a my už teraz vieme, že bude aj 6.ty ročník.

Ďakujeme.

 

 Viac tu: http://bystrica.dnes24.sk/foto-stedre-balicky-aj-darceky-bystricania-v-nudzi-zazili-predcasne-vianoce-258387

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Pociťujete potrebu posunúť sa v živote, alebo v práci?
 

Vyhľadávanie

Kto je on-line

We have 17 guests online

Návštevnosť

Members : 103
Content : 144
Content View Hits : 172474