Prístav nádeje

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O nás


Občianske združenie Prístav nádeje poskytuje priestor ľuďom, ktorých život ohrozuje vážna choroba alebo zdravotné postihnutie, spolupracuje so špeciálnymi školami/triedami. Sekundárnou skupinou (od roku 2013) sú aj ľudia nachádzajúci sa v ťažkej sociálnej/hmotnej situácií, seniori ako aj ohrozená skupina ľudí na trhu práce (mamičky po MD, osoby nad 50 rokov, absolventi škôl...), ako aj rodičia s deťmi, deti predškolského veku, mamičky, pre ktorých organizujeme množstvo projektov, kurzov, workshopov, seminárov, stretnutí. V neposlednom rade občianske združenie zriadilo a prevádzkovalo Tréningové centrum pre hendikepovaných v Banskej Bystrici (od februára 2016 zatvorené), jediné svojho druhu (špeciálne pre vozičkárov) a to vo forme kaviarne s knižnicou, v ktorých osoby so zdravotným postihnutím nachádzali svoje pracovné uplatnenie za čo sme získali nejedno významné ocenenie či už zo strany mesta Banská Bystrica, ako aj celoslovenské.

Spájame širokú verejnosť a to s cieľom podpory sociálnej zmeny prostredníctvom aktivít, ktoré pripravuje a organizujeme pre vyššie uvedené cieľové skupiny ľudí a to v spolupráci osôb so zdravotným postihnutím, ktoré prispievajú k zlepšeniu stavu spoločnosti pri rešpektovaní záujmov všetkých zúčastnených strán.

Našou víziou je dopomôcť občanom zaradiť sa do pracovného, spoločensky zmysluplného a plnohodnotného života v spoločnosti a to prostredníctvom pestrej ponuky aktivít. Základným prostriedkom, ktorým je možné prispieť k rozvoju človeka je rozširovať jeho poznanie a odstraňovať bariéry, ktoré mu v tom často bránia.

Z tohto dôvodu sa občianske združenie Prístav nádeje spojilo s expertmi a odborníkmi, ktorí majú rozsiahle skúsenosti v priamej poradenskej, pedagogickej alebo terapeutickej práci, vo vzdelávaní a tréningu sociálnych zručností a skúsenosti s projektmi pre znevýhodnené cieľové skupiny. Špecialisti spolupracujúci s občianskym združením Prístav nádeje absolvovali rôznorodé výcvikové kurzy a majú skúsenosti s riadiacou a koncepčnou prácou.

Ročne zrealizujeme cca 15 verejnoprospešných projektov, z toho väčšinu pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica.

 

Anketa

Pociťujete potrebu posunúť sa v živote, alebo v práci?
 

Vyhľadávanie

Kto je on-line

We have 12 guests online

Návštevnosť

Members : 242
Content : 184
Content View Hits : 361442